ZLOT BADACZY KULTURY
  • O zlocie
  • Formularz zgłoszeniowy
  • Program
  • Wolontariat
  • Organizatorzy/kontakt
  • Archiwum
  • Publikacje

Archiwum Zlotu Młodych Badaczy Kultury

Picture

​V ZMBK – 2017

V Zlot Młodych Badaczy Kultury "Praca/nie-praca"
25-27 maja 2017 r.
Galeria Awangarda BWA Wrocław
Picture

IV ZMBK – 2016

IV Zlot Młodych Badaczy Kultury
"Jaka jakość? Igranie (z) jakości(ą) we współczesnej humanistyce"
17-18 marca 2016 r.
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Picture

III ZMBK – 2015

III Zlot Młodych Badaczy Kultury
"
Czas w badaniach nad kulturą"
20-21 marca 2015 r.​
​Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Szczegóły poszczególnych edycji poniżej   \/ \/ \/

Obraz
Doktoranckie Koło Naukowe przy Studiach Nauk o Kulturze Uniwersytetu Wrocławskiego (w zawieszeniu)
we współpracy z BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej
i Fundacją Wersja zaprasza na:

V ZLOT MŁODYCH BADACZY KULTURY
PRACA/NIE-PRACA
25-27 maja 2017 r., Wrocław
Galeria Awangarda BWA Wrocław

www.facebook.com/zlotkultury
zawołanie_v_zlot_młodych_badaczy_kultury.pdf
File Size: 295 kb
File Type: pdf
Download File

Michał Kasprzak
Anna Kokocińska
Zofia Reznik
Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy
Joanna Tomaszewska
Agnieszka Wieszaczewska

Projekt identyfikacji wizualnej wydarzenia:
Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy

​Opiekunka Koła Nauk o Kulturze:
​dr hab. Renata Tańczuk​
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w piątym Zlocie Młodych Badaczy Kultury, czyli wykraczającego poza konwencję konferencji naukowej przedsięwzięcia, sytuującego się na przecięciu humanistyki i sztuki. Po zorganizowanych we współpracy z Katedrą Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zlotach poświęconych zagadnieniom czasu (2015) oraz jakości (2016) chcielibyśmy zwrócić się ku zagadnieniu pracy/nie-pracy. Do spotkania i wspólnych rozważań zapraszamy więc zarówno badaczki i badaczy akademickich, jak i osoby zajmujące się twórczością artystyczną, a także wszystkich zatrudnionych/zajętych w tzw. sektorze kultury. Tegoroczny zlot będzie wynikiem współpracy z BWA Wrocław i odbędzie się w ramach Biennale Sztuki Zewnętrznej Out of Sth, w specjalnie zaaranżowanej na tę okoliczność przestrzeni w galerii Awangarda.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nowoczesny podział czasu na czas pracy i czas wolny, których strażnikiem i gwarantem był do niedawna jeszcze zegarek, jest już w dużej mierze nieaktualny. Z jednej strony preferujemy elastyczne formy zatrudnienia, z drugiej zaś często jesteśmy wręcz zmuszeni do podejmowania pracy na tzw. umowach śmieciowych, co na przełomie XX i XXI wieku doprowadziło do wykształcenia nowej klasy społecznej – prekariatu. Dziś podstawowym atrybutem osób zatrudnianych przy rozmaitych projektach jest nie czasomierz, lecz wielofunkcyjny smartfon, zaś duża część naszych działań odbywa się w internecie: nieustannie scrollujemy, postujemy, klikamy i lajkujemy. Tym samym nieświadomie wykonujemy pracę/nie-pracę na rzecz kapitalizujących naszą aktywność koncernów i instytucyj.

Zwykle nie mamy większych trudności ze zdefiniowaniem pracy fizycznej czy zarobkowej, tymczasem w przypadku pracy naukowej lub artystycznej pojawiają się, często nierozstrzygalne, dylematy. Procesów twórczych nie sposób przecież zatrzymać, a do przełomowych rozwiązań dochodzi się niejednokrotnie podczas przechadzki lub we śnie. Jak zatem, zwłaszcza w tzw. dziedzinach twórczych, oddzielić pracę od odpoczynku, leniuchowania, a nawet okazjonalnego bujania w obłokach? Uprawnianie humanistyki i sztuki łączy więc ich ambiwalentny status pracy/nie-pracy, czyli intelektualno-duchowo-cielesnego zajęcia, które trwale zespolone jest z życiem osobistym, polega na bezustannym samorozwoju, przepracowywaniu własnych doświadczeń
i otaczającego świata. Zajęcie to bywa wynagradzane bądź nie.

„Jestem artystą, ale to nie znaczy, że pracuję za darmo” – pod tym hasłem 24 maja 2012 r. zorganizowano strajk pracowników sztuki. Problemy pracownicze są obecnie żywiołowo dyskutowane w środowiskach twórczych i z nimi współpracujących (m.in. Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, ruch Dziady Kultury, Ogólnopolska Komisja Środowiskowa Pracowników Sztuki przy OZZ IP). W 2015 r. duże poruszenie wywołała też sprawa Pawła Matusza, który – po opublikowaniu na portalu społecznościowym krytyki warunków swojego zatrudnienia – został zwolniony z pracy w sklepie zaangażowanej w ów krytyczny ruch Fundacji Bęc Zmiana. Sprawy pracownicze bardzo rzadko dotyczą bezpośrednio młodych badaczy, szczególnie w kontekście ich relacji z uczelnią. Dlatego również pracę/nie-pracę doktorantów i doktorantek chcielibyśmy uczynić w czasie naszego zlotu przedmiotem dyskusji.

ZAGADNIENIA
Wśród zagadnień, które chcielibyśmy Państwu zaproponować do podjęcia,
znajdują się m.in.:
• czas wolny / czas pracy
• nie-praca: rekreacja, odpoczynek, leniuchowanie, próżnowanie
• praca-zabawa (leisure-work) i Internet
• praca opiekuńcza i troska oraz wychowanie
• niewidzialna praca, kryteria: płciowe, wiekowe, pochodzeniowe, gatunkowe, sprawnościowe itp.
• zawód/profesja/zajęcie – work/labour/job
• praca/dzieło (sztuki)
• doktorant/-ka: student/-ka czy pracownica/pracownik?
• ale też: praca doktorantki/doktoranta, tj. artykuły, a zwłaszcza praca doktorska – jej rola, zasadność, znaczenie
• praca w obrębie uczelni: dydaktyczna, badawcza, organizacyjna, upowszechnianie, przedsiębiorczość (pozyskiwanie środków i networking)
• warsztat pracy
• kultura pracy
• organizacja, struktura i przebieg pracy
• współpraca
• rynek pracy
• wolne zawody
• status twórczości, twórczy charakter pracy
• hobby oraz współczesne jego zacieranie granic na tle pracy
• przepracowywanie rzeczywistości
• praca ciał i umysłów, praca ludzi, roślin, zwierząt, maszyn i przedmiotów
• wyzysk i samowyzysk
• składowe pracy w XXI wieku: poszukiwanie, niszczenie, samorozwój, autopromocja

Powyższy spis ma charakter katalogu otwartego, zachęcamy również do prezentacji efektów poszukiwań wykraczających poza powyższe wyszczególnienie. Wszystkie zgłoszenia, nawet te primaaprilisowe, potraktujemy poważnie.

JĘZYK
W związku z transdyscyplinarnym, międzydziedzinowym i otwartym charakterem naszego przedsięwzięcia zależy nam na możliwości wymiany pomiędzy osobami wywodzącymi się z różnych – nie tylko uczelnianych – środowisk twórczych. Jesteśmy otwarci zarówno na propozycje klasycznych akademickich referatów czy prezentacji projektów, jak i na performansy oraz innego rodzaju działania artystyczne. Prosimy jednak o stosowanie we wszystkich zgłaszanych wystąpieniach możliwie najbardziej przystępnego języka. Jednym z kluczowych kryteriów wyboru będzie właśnie przystępność abstraktu.

PANELE
Chcielibyśmy wstępnie zaproponować 4 części tematyczne:
1. wokół prekariatu i projektariatu, definicje: praca/nie-praca w kulturze i kultura pracy/nie-pracy;
2. przepracowywanie świata: humanistyka i sztuka jako twórczość, zajęcie, praca;
3. prace/nie-prace artystów i artystek; dzieło, działanie, rynek, wynagrodzenie;
4. praca doktorantów i doktorantek a praca doktorska
oraz jedną część otwartą na Państwa propozycje.

POSTERY
Zachęcamy również do proponowania wystąpień w formie posterów, które będą prezentowane przez cały czas trwania zlotu.
W ostatnim dniu konferencji odbędzie się sesja, która umożliwi prezentację posterów i dyskusję.

WYKŁAD INAUGURACYJNY
Zlot rozpocznie się wykładem inauguracyjnym wygłoszonym przez zaproszonego gościa. Szczegóły ogłosimy wkrótce na stronie wydarzenia i na profilach w mediach społecznościowych.

WARSZTATY
Uczestniczki i uczestnicy zlotu będą mogli wziąć udział w warsztacie organizacji czasu pracy oraz w jednym wybranym warsztacie z zakresu percepcji i komunikacji. Szczegóły podamy wkrótce na stronie wydarzenia i na profilach w mediach społecznościowych. Dla wszystkich osób uczestniczących we zlocie odbędzie się warsztat zarządzania czasem, który poprowadzi Anna Wojciechowicz z Biura Karier Uniwersytetu Wrocławskiego.

TARGI PRACY „1 x 1”
Podczas zlotu odbędą się swoiste „targi pracy”, które przybiorą formę spotkań „jeden na jeden”. Uczestnicy i uczestniczki zlotu będą mieli możliwość indywidualnego spotkania się z osobami zajmującymi się różnymi obszarami humanistyki i sztuki: akademikami i akademiczkami, artystami i artystkami, kuratorami i kuratorkami, producentami i producentkami oraz innymi pracownikami i pracownicami instytucji kultury. Krótkie spotkania mogą mieć charakter swobodnego zapoznania, specjalistycznej konsultacji lub porady czy nawet nawiązania potencjalnej współpracy.

TANDEM TEORII-PRAKTYKI
Osoby otwarte i chętne do nawiązywania międzydziedzinowej współpracy zapraszamy do udziału w twórczym eksperymencie. Na podstawie wskazanych haseł dobierzemy Państwa w pary składające się z badacza lub badaczki i artysty bądź artystki. Zadaniem duetu będzie nawiązanie kontaktu i wspólne wypracowanie dzieła, koncepcji, działania, problemu lub dowolnej innej formy efektu teoretyczno-praktycznej współpracy. Praca będzie musiała odbywać się w tzw. międzyczasie zlotu. Efekty (lub ich brak) prezentowane będą ostatniego dnia zlotu.
Hasła: artyzol, awans, biuro, bumelowanie, CV, entuzjazm, etat, deadline, dyscyplina, fabryka, freelancer, grantoza, innowacyjność, interakcja, koleżeńskość, kreatywność, lenistwo, mistrzostwo, mobilność, motywacja, networking, polecenie, praktyki, próżnowanie, przyjemność, punkciki, referencje, rozwój, równowaga, spacerowanie, staż, stres, towarzyskość, troska, wolontariat, współpraca, wypalenie, wynagrodzenie, wysiłek, zawód, zespół, zwolnienie.

PRACA NAD PRACAMI – wystawa w procesie negocjacji
Ponieważ tegoroczny zlot odbędzie się w ramach Biennale Sztuki Zewnętrznej Out of Sth, to sam w sobie stanowić będzie jedną z prezentowanych form tytułowego „Zajęcia”. Dlatego też równolegle do pracy nad zlotem i prac w ramach zlotu odbywać się będzie dodatkowa praca kuratorska, polegająca na mediacji pomiędzy zlotem a innymi prezentowanymi w galerii Awangarda przedsięwzięciami, grupami i inicjatywami. Efekt kuratorskiej pracy nad obecnymi w BWA pracami zostanie podsumowany ostatniego dnia. Zespół kuratorski: Anna Kokocińska, Zośka Reznik, Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy, Karolina Włodek

DYSKUSJA
W ramach zlotu pragniemy przeprowadzić też dyskusję podsumowującą podejmujące problematykę pracy przedsięwzięcia kulturalne i artystyczne, które odbyły się w ostatnim czasie we Wrocławiu: wystawę Stosunki pracy w Muzeum Współczesnym Wrocław, 14. Przegląd Sztuki Survival „Warsztat pracy” oraz zorganizowane przez BWA Wrocław Biennale Sztuki Zewnętrznej Out of Sth „Zajęcie”.

PUBLIKACJA
Przewidujemy wydanie cyfrowej, recenzowanej publikacji pozlotowej, zawierającej artykuły naukowe oraz dokumentację części artystycznej.


OPŁATA KONFERENCYJNA
Koszt czynnego udziału w zlocie wynosi:
• 150 zł – osoby referujące (zapewniamy: materiały konferencyjne, wegańskie posiłki oraz wydawnictwo pozlotowe).
• 100 zł – osoby prezentujące postery, własne projekty artystyczne lub wypowiadające się poprzez performans czy inne działanie (zapewniamy: materiały konferencyjne, wegańskie posiłki oraz publikację dokumentacji w wydawnictwie pozlotowym).

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia prosimy wysyłać poprzez ten formularz do 15.04.2017 r.

TERMINY
15.04 – nowy termin nadsyłania zgłoszeń
19.04 – ogłoszenie wyników naboru
30.04 – uiszczenie opłaty za uczestnictwo
15.05 – nadsyłanie posterów i innych materiałów
15-24.05 – przedzlocie: otwarty montaż w przestrzeni galerii Awangarda
25-27.05 – V Zlot MBK
30.09 – nadsyłanie artykułów i materiałów do publikacji
2018 – wydawnictwo pozlotowe

MIEJSCE
Galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32, 50-149 Wrocław

PROGRAM
Obraz
program.jpg
File Size: 4085 kb
File Type: jpg
Download File

Sztuka i działania

Wykłady i dyskusje

Panele i postery

Warsztaty

​Wszystkie wydarzenia Zlotu mają charakter otwarty i są bezpłatne. Na niektóre z nich obowiązują zapisy: [email protected]

Wydarzenia odbywają się w Galerii Awangarda BWA Wrocław, przy ul. Wita Stwosza 32, w ramach 5. Biennale Sztuki Zewnętrznej Out of Sth “Zajęcie” (12.05-27.07.2017 r.).

Zlotowe wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/zlotkultury/events


Picture
Picture

​Koło Naukowe Doktorantów przy Studiach Nauk o Kulturze Uniwersytetu Wrocławskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na
 
IV Zlot Młodych Badaczy Kultury
w dniach 17-18 marca 2016 r. we Wrocławiu
z tematem przewodnim: Jaka jakość? Igranie (z) jakości(ą) we współczesnej humanistyce

W tym roku akademickim przedmiotem naszych rozważań chcielibyśmy uczynić kwestię jakości. W przesycanej liczbami rzeczywistości, nad którą tryumfuje nowoczesny racjonalizm, jakość, uznawana za niemierzalną, staje się pojęciem cokolwiek ulotnym. A jednak i metafizykę potrafimy zredukować do poziomu zerojedynkowego wtłaczanego w bezkres sieci kodu, jakość zaś weryfikujemy kryteriami ściśle ilościowymi. Jednak czy mierząc w ten sposób jakość jedzenia, nauki, życia, wreszcie: humanistyki, należy mówić jeszcze o jakości? Pytanie to wyłania się z przepastnego obszaru pomiędzy Platońskim ποῖος a dzisiejszą kwalitologią.
 
Sądzimy, że jakość jest współcześnie bodaj najmniej oczywistym, a zarazem najbardziej przemożnie kształtującym ludzkie życie czynnikiem. Jako jedno z naczelnych pojęć staje się ona bez mała modus faciendi ludzkiej kulturalności.
 
Pragniemy zachęcić badaczy zainteresowanych powyższą problematyką do nadsyłania propozycji wystąpień odwołujących się do takich przykładowych zagadnień:
 
    jakość jako jedno z naczelnych pojęć kognitywnych;
    pytanie, czy ocenę jakościową należy postrzegać jako kryterium humanistyczne, pozwalające przy tym zachować (choćby względną) niezależność humanistyki od nauki?
    jakość uprawianej nauki, w tym kwestie:
        oceny czy samooceny badaczy (etos humanisty, etos naukowca, etos akademika?);
        możliwości porozumienia pomiędzy przedstawicielami poszczególnych dziedzin (postępująca specjalizacja a transdyscyplinarność; zainteresowanie humanistów neuronauką, naukami ścisłymi czy wszystkim tym, co wykracza poza granice antropocentrycznego modelu poznania świata);
        jakości badań jakościowych (docieranie do wiedzy innej od tej, którą uzyskuje się przy pomocy badań ilościowych, a może zaledwie odmienna konwencja opisu?);
        modelu instytucjonalnie uprawianej nauki, czego dowodzą coraz częstsze spory na linii ministerstwo ̶pracownicy uniwersyteccy, jak i te wśród samych naukowców (inicjatywy, np. Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej; cykle dyskusyjne, polemiki, wywiady, eseje);
    jakość jako przedmiot badań nauki:
        filozofia  ̶  czym jest jakość, dlaczego jest ona tak różnorodnie pojmowana? czy we współczesnym pytaniu o jakość jest jeszcze miejsce na dociekania ontologiczne? czy jakość jest wartością? (a więc i zagadnienie jakości jako wartości samej w sobie);
        socjologia  ̶  badania jakości życia, jak i wszystkiego, co się na nie składa;
        historia sztuki  ̶  jak na polu sztuki pojęcie jakości traci/zyskuje na znaczeniu? czy i po co dążenie do jak najwyższej jakości przedmiotu/dzieła sztuki? czy mistrzostwo jest ostatecznym przejawem jakości artystycznej?
        jakość życia jako takiego  ̶  w rozważaniach od fizjo- do duchologii (wraz ze wszelkimi kontrowersjami dotyczącymi tychże);
    jakość kultury  ̶  w obliczu niewaloryzującej i atrybutywnej refleksji nad kulturą;
    jakość życia humanisty: od prymatu zdobywania wiedzy i bezinteresowności do nadrzędności samych warunków uprawiania namysłu.
 
Przedstawione wątki niewątpliwie nie wyczerpują przyjętej problematyki, wobec czego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do prezentowania własnych poszukiwań badawczych.
 
Zwieńczeniem zapowiadanego Zlotu jest planowana na 2016 rok publikacja w formie cyfrowej recenzowanej monografii. Mając na uwadze przyjętą tematykę, a zarazem licząc na to, że forma dalej pozostaje ważną częścią myśli humanistycznej, zapraszamy do uczestnictwa we spółdzielczej formule wydawnictwa. Nadsyłane po Zlocie teksty nie będą poddawane korekcie, lecz jedynie recenzji naukowej. Odpowiedzialność za jakość publikacji chcemy powierzyć Wam, drodzy Zlotowicze.
 
Dzięki współpracy z Katedrą Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w trakcie konferencji odbędzie się wernisaż studentów kierunku oraz zaproszonych gości. W zamyśle organizatorów Zlot ma się stać płaszczyzną porozumienia pomiędzy językami nauki i sztuki. Mediacja sztuki to nowatorski kierunek kształcenia artystów – praktyków i teoretyków – krytyków, kuratorów sztuki, którzy zainteresowani są podejmowaniem dialogu w obszarze współczesnej sztuki i humanistyki. Zainicjowana w zeszłym roku współpraca ma na celu integrację środowiska artystycznego z badaczami kultury. Żywimy przekonanie, że IV Zlot Młodych Badaczy Kultury stanie się przyczynkiem do podejmowania artystyczno-naukowych działań w przyszłości.
Łączymy wyrazy szacunku
Przewodniczący tegorocznemu Zlotowi:
Michał Kasprzak
Zofia Reznik
Celina Strzelecka
Agnieszka Wieszaczewska
​
Opiekunka Koła Nauk o Kulturze
​dr hab. Renata Tańczuk
​
Zgłoszenia prosimy nadsyłać poprzez formularz zamieszczony na stronie http://zlotkultury.weebly.com/ do końca stycznia 2016 r.
Termin konferencji: 17-18 marca 2016 r.
Miejsce obrad: Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności (nowy budynek ASP we Wrocławiu), ul. Traugutta 21, Sala Audytoryjna, IV piętro  ̶  sala 410.
Koszt udziału (czynnego) w konferencji: 100 zł.
 
Patronat:
Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej, Instytut Historii Sztuki, Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego
Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich
Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster
 
Współpraca:
Katedra Mediacji Sztuki – Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
IV zlot MBK - abstrakty.pdf
File Size: 567 kb
File Type: pdf
Download File


Obraz



Koło Naukowe Doktorantów przy Studiach Nauk o Kulturze 
Uniwersytetu Wrocławskiego i in.

ma zaszczyt zaprosić na
III Zlot Młodych Badaczy Kultury
(wcześniej: Zlot Młodych Kulturoznawców).

z tematem przewodnim konferencji:

Czas w badaniach nad kulturą

20-21 marca 2015 r.

Różnorodne kultury wytworzyły całkiem odmienne pojmowania czasu, jego przeżywania i waloryzowania. Uważa się nawet, że charakterystyczna dla danej obszaru kulturowego wizja czasu jest jej najbardziej znamiennym atrybutem czy wręcz, jak u amerykańskiego antropologa Edwarda Halla, zasadą organizującą, „głęboką strukturą”. W zasadzie nic nie odbywa się poza jakąś ramą czasową, zaś każde społeczeństwo posiada własne konstrukcje czasowe z unikalnymi wzorami.

Refleksja nad czasem dotyczy także symboli, wartości, reguł i światopoglądów z nim związanych. Są one skodyfikowane i zakorzenione głęboko w kulturze, przez co zyskują wartość intersubiektywną i normatywną, nadając poszczególnym społeczeństwom wyraźne „profile czasowe”. Ich różnorodność wskazuje na fakt, iż czas jest nie tyle kategorią fizyczną co raczej kulturową i historycznie zrelatywizowaną.

Do wspólnych rozważań nad problematyką czasu w badaniach nad kulturą zapraszamy kulturoznawców, historyków i historyków sztuki, etnologów, archeologów, filozofów oraz przedstawicieli innych dyscyplin humanistycznych zainteresowanych refleksją naukową na temat czasu. Proponowane zagadnienia są zawarte w poniższej liście, która jednak nie wyczerpuje ogromu pracy stojącej przed badaczami czasu. Należy więc traktować ją jako wskazówkę, nie zaś formalnie wiążący wykaz.
Proponowane zagadnienia:

  • czas jako wartość tożsamości kulturowej
  • teorie psychologicznych perspektyw czasowych;
  • konceptualizacje i sposoby mierzenia czasu na przestrzeni wieków i kultur;
  • sposoby mówienia o czasie, konstrukcje czasowo-narracyjne;
  • temporalny charakter kultury;
  • kulturowe wizje przeszłości, teraźniejszości i przyszłości;
  • czas jako kategoria społeczna i kulturowa;
  • rola czasu wolnego w życiu człowieka;
  • przestrzenne przedstawienia czasu – kulturowe koncepcje osi, cyklu i spirali czasu;
  • rola czasu w kulturze ludowej;
  • czas sacrum i czas profanum;
  • rola czasu we współczesnej kulturze i społeczeństwie;
  • współczesne typologie czasu;
  • zagadnienie czasu w kontekście nowych technologii;
  • czas w kulturze popularnej;
  • czas w sieci
Konferencja stanowi trzecią edycję z cyklu corocznego Zlotu Młodych Kulturoznawców, który został przemianowany na Zlot Młodych Badaczy Kultury. Chcemy przez to podkreślić, że nasze zaproszenie dotyczy przede wszystkim wspólnego przedmiotu badań, nie zaś konkretnej metody czy dziedziny nauki.

Dzięki współpracy z Katedrą Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w trakcie konferencji odbędzie się wernisaż studentów kierunku. Mediacja Sztuki to nowatorski kierunek kształcenia artystów - praktyków i teoretyków - krytyków, kuratorów sztuki, którzy zainteresowani są podejmowaniem dialogu w obszarze współczesnej sztuki i humanistyki. Zainicjowana współpraca ma na celu integrację środowiska artystycznego z badaczami kultury. Żywimy przekonanie, że III Zlot Młodych Badaczy Kultury stanie się przyczynkiem do podejmowania artystyczno-naukowych działań w przyszłości. Więcej informacji na temat wrocławskiej Mediacji Sztuki można znaleźć na jej stronie internetowej. 

Abstrakty proponowanych wystąpień (500-1000 znaków) będą przyjmowane do 20 lutego 2015 r. 
Zgłoszenia prosimy wysyłać poprzez formularz zawarty na stronie http://zlotkultury.weebly.com/
W razie pytań prosimy pisać na adres [email protected]
Termin konferencji: 20-21 marca 2015 r.
Miejsce konferencji: Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności (nowy budynek ASP we Wrocławiu), ul. Traugutta 21, Sala Audytoryjna, IV piętro – sala 410.
Organizatorzy:
  • mgr Celina Strzelecka
  • mgr Zofia Rezik
  • mgr Tadeusz Mincer
  • mgr Michał Kasprzak

Opieka naukowa:
  • dr hab. Renata Tańczuk, prof. UWr.
Współpraca:
Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej, Instytut Kulturoznawstwa, Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego
Patronat:
Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich
Partnerzy:
Katedra Mediacji Sztuki - Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Zaangażowane pracownie:

Warsztat Sztuki Performance – mgr Ewa Zarzycka

Pracownia Komunikacji Twórczej – prof. Eugeniusz Józefowski 
Pracownia Słowa i Obrazu – prof. Daria Milecka

Zagadnienia Sztuki Współczesnej – dr Andrzej Kostołowski 
Studium Relacji Przestrzennych – dr Maria Wrońska
Sztuka w przestrzeni publicznej – dr Tomasz Opania 
Projektowanie Graficzne – mgr Marek Stanielewicz 
Projektowanie i Organizacja Przestrzeni – mgr Tomasz Niedziółka 
Pracownia Krytyki Artystycznej – mgr Agnieszka Kłos
Techniki Prezentacji i Dokumentacji Sztuki Współczesnej – mgr Marcin Mierzicki 
Multimedia – mgr Janusz Czyżewicz


​
Goście Katedry Mediacji Sztuki:


Prof. Piotr C. Kowalski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), 
Anna Płotnicka (artystka i nauczycielka Liceum Plastycznego we Wrocławiu) z grupą uczniów, 
Andrzej Jurkiewicz (stypendysta Gaude Polonia, Drohobycz, Ukraina), 
Olga Czyhryk (stypendystka Gaude Polonia, Drohobycz, Ukraina), 
Paweł Korbus (artysta performer, Lublin), 
Wasilij Dergaczow (Kazachstan/Dolnośląska Szkoła Wyższa, Wrocław), 
Marcelina Groń doktoranta wrocławskiej ASP), 
Klaudyna Lewczuk (absolwentka mediacji sztuki), 
Dave Kosacki (Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie)
Your browser does not support viewing this document. Click here to download the document.

Wybrane wystąpienia prelegentów z III Zlotu Młodych Badaczy Kultury - Czas w badaniach nad kulturą
​
Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • O zlocie
  • Formularz zgłoszeniowy
  • Program
  • Wolontariat
  • Organizatorzy/kontakt
  • Archiwum
  • Publikacje